Dijital Varl覺k Hakk覺nda

Dijital para, kripto para, dijital varl覺k,takas edilebilen veya edilemeyen dijital deerler olarak yorumlanan teknolojiler, çeitli birimlerle borsa ad覺 verilen arac覺l覺k servislerinde kullan覺c覺 onayl覺 belirlenen fiyatlarla takas edilmektedirler.

Merkezi bir otoriteye bal覺 olan veya olmayan çeitli dijital deerler bulunmaktad覺r.

D襤J襤TAL VARLIK SAH襤B襤 OLMAK 襤ST襤YORUM, NASIL YAPAB襤L襤R襤M?

Üretim/Madencilik

Bu dijital deerlere sahip olabilmek için madencilik ad覺 verilen belirli teknolojik cihazlar ve ifre çözme programlar覺 kullan覺l覺r. Kendi teknolojik gücünüze destek almak istediinizde havuz ad覺 verilen belirli gruplara kat覺lman覺z gerekir. Belirli bir süre ve ans sonunda bu dijital deerlere sahip olabilirsiniz.

Ürün Satarak

Herhangi bir ürün sat覺覺 yap覺yorsan覺z sisteminize entegre etmi olduunuz ödeme toplama servislerini kullanarak dijital varl覺k sahibi olabilirsiniz.

Sat覺n Alarak

Türkiye'de ve dünyada güvenilir olduunu düündüünüz, Borsa/Market/Exchange siteleri olarak kabul edilen veya kabul edilmesi öngörülen irketlere ödeme yaparak bu sitelerin kendilerinden veya kullan覺c覺dan kullan覺c覺ya (P2P) yöntemini kullanarak sat覺n alma veya sat覺 ilemlerinizi gerçekletirebilirsiniz.

Bir çok site ürünleri kendileri almazlar ve satmazlar. Bu ürünlere sahip olan kiilerin Dijital Para /Dijital Varl覺k satmas覺 veya almas覺na imkan salayacak sistemi olutururlar ve bu sistem üzerinde yap覺lan tüm al覺verilerden ilem hacimlerine göre komisyon al覺rlar.