Dijital Varlık Hakkında

Dijital para, kripto para, dijital varlık,takas edilebilen veya edilemeyen dijital değerler olarak yorumlanan teknolojiler, çeşitli birimlerle borsa adı verilen aracılık servislerinde kullanıcı onaylı belirlenen fiyatlarla takas edilmektedirler.

Merkezi bir otoriteye bağlı olan veya olmayan çeşitli dijital değerler bulunmaktadır.

DİJİTAL VARLIK SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM, NASIL YAPABİLİRİM?

Üretim/Madencilik

Bu dijital değerlere sahip olabilmek için madencilik adı verilen belirli teknolojik cihazlar ve şifre çözme programları kullanılır. Kendi teknolojik gücünüze destek almak istediğinizde havuz adı verilen belirli gruplara katılmanız gerekir. Belirli bir süre ve şans sonunda bu dijital değerlere sahip olabilirsiniz.

Ürün Satarak

Herhangi bir ürün satışı yapıyorsanız sisteminize entegre etmiş olduğunuz ödeme toplama servislerini kullanarak dijital varlık sahibi olabilirsiniz.

Satın Alarak

Türkiye'de ve dünyada güvenilir olduğunu düşündüğünüz, Borsa/Market/Exchange siteleri olarak kabul edilen veya kabul edilmesi öngörülen şirketlere ödeme yaparak bu sitelerin kendilerinden veya kullanıcıdan kullanıcıya (P2P) yöntemini kullanarak satın alma veya satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir çok site ürünleri kendileri almazlar ve satmazlar. Bu ürünlere sahip olan kişilerin Dijital Para /Dijital Varlık satması veya almasına imkan sağlayacak sistemi oluştururlar ve bu sistem üzerinde yapılan tüm alışverişlerden işlem hacimlerine göre komisyon alırlar.